...
RSS
czwartek, 28 października 2010
Strzeż się Vege Hools!!
Ostatnio głośno na temat agresywnych grup młodzieżowych atakujących kolejki w sklepach z mięsem. Boję się kupować wołowinę w Prosiaczku wyznała nam pani Ifigenia Wrzeciono, która pozdrawia córkę Gosię, zięcia Michała, wnuka Piotrusia oraz sąsiadkę Euhenię Florczyk.

Vege Hools stają się coraz poważniejszym problemem. Szczególnie niebezpieczne są wędrujące wieczorami grupy, które zaczepiają przechodniów pytaniem: twoje ulubione danie? Prosimy o roztropność w doborze odpowiedzi. Należy jednak pamiętać, że, jak zapewnia działaczka zaangażowanizmu Izolda Zajadła, ta subkultura nie ma absolutnie nic wspólnego z Prawdziwym Wegetarianizmem.

Zdjęcie powyżej: objawy agresji Vege Hools.
Życzliwa
poniedziałek, 23 listopada 2009
Jednak ze sobą kręcą!
W nadchodzącym roku możemy spodziewać się filmowego urodzaju. Znany i ceniony reżyser Włodzimierz Nadeszcz kręci nowy film pt. "Każdy może". Do roli głównej zaangażował popularną gwiazdę Maryś Hiltonowską. Jak się to ma do przekonań wielkiego twórcy, który brzydzi się sztuką popularną? Chcę udowodnić, że każdy może być wart tego, by zagrać w moim filmie. Jeśli oczywiście mu na to pozwolę odpowiada. Nasi reporterzy zaobserwowali, że przebywając na planie z Maryś, reżyser nosi maskę chirurgiczną oraz gumowe rękawiczki. Na wszelki wypadek wyjaśnia.

Z kolei Miłosława Cyruś zagra u Chandry Ayashamanaalana w jego horrorze "Bluźniercze macki III". Nie przypominamy sobie jednak pierwszej i drugiej części tej trylogii. Dokręcę potem tłumaczy się reżyser.

Zachariasz Afront zdradził, że już zakończono pracę nad scenariuszem "Dziewczyny kolegi szefa mojego znajomego II - jak ją poznałem, ona mnie z początku nie lubiła, ale potem się we mnie zakochała", gdzie zagra główną rolę. Chociaż fanki drżą z chęci dowiedzenia się, o czym będzie film, twórcy milczą.

Życzliwa
wtorek, 21 kwietnia 2009
KONTROWERSYJNY obraz skrytykowany przez opinię publiczną!

Obraz zawisnął w nowopowstałej galerii Cafe Aportujący Pies. Już pierwsi odwiedzający wzdrygali się z odrażeniem. Czy to ma być sztuka? mówili ponoć wychodząc. Nawet przedstawiciele skrajnych punktów widzenia mówli jednym głosem. Zbyt nowe - wycedził przez zęby krytyk Zdzisław Deząteski, a znana współczesna artystka Arabella Bezgustna wyglądała na zdezorientowaną: Nie rusza się - powtarzała w szoku. Miłosława Cyruś, która wpadła do galerii przez pomyłkę po zaświadczenie lekarskie, podobno krzyknęła z odrazą, bo po ramie chodził pająk. Odrażające! - przypomniała sobie z niechęcią, gdy spotkaliśmy ją w kawiarni. On miał ramę - skrzywił się filozof Rastre, który pił właśnie z Miłosławą herbatę. A co za okropne oświetlenie! Potknąłem się o nieoznakowany schodek - każdy wie, że Zachariasz Afront nie może nabawić się teraz kontuzji, bo gra w najnowszym musicalu Chandry Hashayamashanalaana. Jedynie Maryś Hiltonowska była zainteresowana. Zaczęła interesować się arachnologią. To był bardzo ciekawy pająk, Opilio parietinus.

Głupia! skrytykował ją Deząteski Opilio parietinus to zwykły pajęczak, a nie pająk.

Dyskusje trwają do dziś. Niestety nie zdążyliśmy zobaczyć obrazu, bo wystawę zdjęto bardzo szybko. Dotarliśmy do autora tego głośnego dzieła; nie jest już malarzem, zajął się weterynarią.

Życzliwa
wtorek, 17 lutego 2009
Piękna choć nieproporcjonalna?

Wczoraj w sejmie doszło ponownie do kłótni. Poseł Wykidajło z partii Plafon Obywatelski gwłtownie nie zgodził się z opinią posła Chochli z partii Echinus i Abakus, iż Eugène Delacroix (Ełrzę Delakróła) ustępował w geniuszu Jeanowi Auguste'owi Dominique'owi Ingresowi (Żanowi Ałgustowi Dominikowi Ęgrowi). Klasyczny ład i porządek były już przejrzałe. Jak można nie zauważyć potrzeby postępu w dobie poszechnego skostnienia kanonu piękna? - skarżył się poseł Wykidajło z mównicy. - Poseł Chochla twiedzi zapewne, iż każdy malarz powinien malować idealistyczne odaliski o niekonsekwentnej anatomicznie budowie ciała. Za tak impertynecką wypowiedź rzeczony poseł Chochla odwdzięczył się ujawnieniem wstydliwego faktu z życiorysu posła Wykidajło, jakoby jego prapradziadek kupił kiedyś w lombardzie obraz Leopolda Löfflera, myśląc, że to dzieło Józefa Simmlera.

Cóż możemy powidzieć? Nie chcielibyśmy być portalem politycznie jednostronnym i bronić prapradziadka posła Wykidajło, ale smutek Zygmunta Augusta nad śmiercią Barbary Radziwiłłówny i rozpacz konia nad Stefanem Czarnieckim są równie sugestywne - to mogło go zmylić.

Życzliwa
23:38, kundelek-pe-el
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 lutego 2009
Maryś Hiltonowska jest rasistką?!

Maryś Hiltonowska, o której ostatnio znów zaczęło być głośno została przyłapana na wymyślaniu zielonym ludziom. Według relacji świadków padały takie określenia jak "szpinak" czy "groszek". Jak zawsze w takiech przypadkach chodziło jej zapewne tylko o zwrócenie na siebie naszej uwagi. Jednak ten ostatni wykwit radosnej głupoty Maryś może skończyć się międzyplanetarnym (żeby nie powiedzieć - międzygalaktycznym) konfliktem. Spanikowane, postawione w stan najwyższej gotowości dowództwo sił zbrojnych USA wystosowało w przestrzeń kosmiczną najuniżeńsze przeprosiny za te słowa, skierowane w szczególności do Marsjan.

Nadal czekamy na odpowiedź.

Filip Brunelewski

23:36, kundelek-pe-el
Link Komentarze (2) »
sobota, 07 lutego 2009
Rzuciła go, bo ma tylko jedno...

Jeszcze nie tak dawno Maryś Hiltonowska ogłaszała wszem i wobec, że zamierza się ustatkować. Była wielka miłość, marzenia o dzieciach i rodzinie. Jednak nic z tego! Związek trwający już blisko cztery miesiące rozpadł się z powodu niedojrzałości młodej gwiazdy.

Kiedy dowiedzieliśmy się, o co chodzi, też musieliśmy spojrzeć na nieskazitelnego Milnowa z zupełnie innej perspektywy. Maryś rzuciła go z powodu wstydliwej niedoskonałości, o której wyznał jej w sekrecie. Ma tylko jedno en trois quart! Jak by to wyglądało na zdjęciach ślubnych?! tłumaczyła się Maryś w wywiadzie dla Nietaktu.
Życzliwa
wtorek, 03 lutego 2009
Rzucili mu wyzwanie!

Byliśmy dotychczas przekonani, że mięso rzucane incydentalnie w stronę Zamaskowanego Ignoranta przez pewne osoby (z których część pragnęłą pozostać anonimowa), to tylko czcze pogróżki. Tymczasem właśnie dowiedzieliśmy się z naszych z grubsza wiarygodnych źródeł, że pojawili się wreszcie godni przeciwnicy Ź! Nikczemni bliźniacy - Bracia Mrok rzucili mu wyzwanie na pojedynek ignorancji! W środę po obiedzie! AAAAAAA!!!!

Filip Brunelewski

18:56, kundelek-pe-el
Link Komentarze (3) »
sobota, 24 stycznia 2009
My też nie wiemy kto to

Główną sylwestrową atrakcją najbardziej lansierskiego klubu w Kobylnicy był w tym roku koncert niejakiej Idy 2D, miernej pseudo-piosenkarki jakich wiele. Dlaczego o tym piszemy? A dlatego, że Ida 2D jest w pewnym sensie wyjątkowa, a jej wyjątkowość polega na byciu klaczą rasy Haflinger. Oto zdjęcie zrobione przez naszego czytelnika podczas wspomnianej imprezy:

...

To wszystko, co wiemy o tej pani. Jeśli wiecie więcej - piszcie!

Filip Brunelewski

15:06, kundelek-pe-el
Link Dodaj komentarz »
Był w środku i ją zaskoczył!

Własnie dotarła do nas sensacyjna wiadomość od pani Elżbiety W. z Leśna. Zamówiłam na allegro lodówkę i nie mogłam się doczekać, aż przyjdzie paczka. Kiedy wreszcie przyszła, odpakowywałam z radością! Jednak wielkie było moje zdziwienie, gdy w środku nie znalazłam upragninej lodówki! Wręcz przeciwnie, z paczki wyszedł młody człowiek i zataczając się wybąkał: bardzo pania przepraszam, mam nadzieję, że nie jest pani bardzo zawiedziona, pani wybaczy...

Podejrzewamy, że był to nasz zaginiony korespondent mgr Warzywniak! Już nam brakowało jego kompetentnych komentarzy. Jak najszybciej zgłosiliśmy się do pani Elżbiety W., jednak się spóźniliśmy. Odesłałam do adresata, a co niby miałam zrobić? oznajmiła.

Gdzie teraz jest mgr Warzywniak? Śledczy Gryzoń z posterunku CSI: Leśno, który już od pewnego czasu interesuje się tajemniczym zaginięciem filozofa, postawił sprawę jasno: to już nie jest tylko nasza sprawa. W trybie natychmiastowym nawiązujemy współpracę z CSI: Nowy Tomyśl, bowiem tam nadano przesyłkę.

Apelujemy do Was, czytelnicy! Jeśli zamiast lodówki bądź pralki przyślą Wam naszego ulubieńca, zatrzymajcie go u siebie, a my zgłosimy się po niego! Albo prześlijcie go mailem na nasz adres.

Życzliwa
01:50, kundelek-pe-el
Link Komentarze (6) »
piątek, 23 stycznia 2009
Zocha pod kołdrą z Komercho!

Oto relacja babci naszej kontrkulturowej gwiazdy Izoldy "Zochy" Zajadłej: Było już dawno po dobranocce, kiedy przechodziłam obok pokoju Izoldzi... wtedy usłyszałam jakieś głosy! Weszłam do środka i zauważyłam dochodzące spod kołdry światło. Odkryłam kołdrę energicznie, a moim oczom ukazała się Izodzia, cała we łzach! Szlochała nad książką Pawło Komercho! wykrzyknęła babcia. Izoldzia zdołała tylko wyszeptać: "Ona wybrała miłość i pokonała chorobę!" i opadła zemdlona na poduszkę jak twierdzi babcia.

Każdy by się wzruszył.

Ale Zocha??
Życzliwa
17:25, kundelek-pe-el
Link Komentarze (5) »
wtorek, 20 stycznia 2009
I gdzie jeszcze??

Producenci gadżetów z wizerunkami nastoletnich idoli przechodzą sami siebie. Zdjęcia Miłosławy Cyruś i Zachariasza Afronta pojawiały się już na zeszytach, piórnikach, ołówkach, koszulkach, a nawet skarpetkach. Kiedy wyglądało na to, że skończyły się powierzchnie zdatne do noszenia nadruku z Miłosławą, firma Thesedays wypuściła na rynek limitowaną serię podpasek z podobizną panny Cyruś. W planach podobno kolejna seria, tym razem z Zachariaszem Afrontem. Fanki powinny być zachwycone...

Filip Brunelewski

piątek, 16 stycznia 2009
Jednak ilość kończyn też się liczy??

Miłosława Cyruś najwyraźniej pełną parą odreagowuje rozstanie z chłopakiem - widuje się ją ostatnio w towarzystwie trzech braci Jonasz (członków popularnego bojsbendu o zaskakującej nazwie "Bracia Jonasz") i to wszystkich naraz! Dziennikarzowi "Nietaktu" zdradziła, że teraz wreszcie odkrywa wszystkie możliwości jakie daje jej posiadanie trzech rąk. Kiedy mogę iść przez miasto trzymając wszystkich trzech za rękę nareszcie czuję się jak pełnowartościowa kobieta wyznaje.

Filip Brunelewski

niedziela, 11 stycznia 2009
Opóźniona relacja z zabawy sylwestrowej w Leśnie!

Na rynku w Leśnie jak zwykle w Sylwestra ustawiono wielką scenę, na której pojawiły się wielkie sławy. Przyszło aż 87 procent Leśna! Co wiecej, dzięki nowym technologiom połączono się satelitarnie ze sceną w Sfornych Gaciach oraz w Pakości. Tym razem konferansjerem został filozof Rastre (czyt. Rastr). Czytał fragmenty swojej nowej książki pt. "Niestrawność". W programie przewidziano również występ Miłosławy Cyruś i premierę jej utrzymanej w modnej konwencji, a zarazem bardzo osobistej piosenki "Bransoletki trzy daj mi daj, bo trzy ręce mam mam". Publiczność wygwizdała ją, wołając o następny rozdział rozwijającej lektury o mękach, jakie przeżywał bohater powieści Ertsar na skutek zjedzenia nieświeżego pomidora. Beznadziejna powieść - wysyczała w złości Miłosława. Jak można nie spojrzeć przed jedzeniem, czy pomidor nadaje się jeszcze do spożycia. Rastre oburzył się na tak prostackie potraktowanie jego utworu. Nastolatka śpiewająca komercyjne szmiry nigdy nie zrozumie wielkiej literatury stwierdził z przekąsem. Przecież nie można określić po wyglądzie, czy pomidor jest nieświeży uściślił.

Życzliwa

czwartek, 25 grudnia 2008
Zasnął, gdy ona się angażowała!

Nowa, ciekawie się zapowiadająca gwiazdka, działaczka zaangażowanizmu Izolda Zajadła udzieliła ekskluzywnego wywiadu dla "Nietaktu". Na poczatku oznajmia, iż nienawidzi "Nietaktu". Zaznacza, że zabrania mówić do siebie Izoldo. Do cholery, ile razy mam powtarzać!? Wolę, kiedy mówi się do mnie: Zocha! odpowiada ponoć, gdy babcia woła ją na obiad. W wywiadzie wspomina też, że czuje się jak w niebie w ramionach ukochanego mężczyzny.

Zaskoczyła nas jej nerwowa reakcja na wzmiankę o Zamaskowanym Ignorancie. Nienawidzi go, ponieważ nie popiera jej wzniosłych idei, a wręcz zupełnie nie wypowiada się na ważne tematy, jak np. muzyka transhałasotoniczno-proagresywna. Kiedyś, jak twierdzi Zocha, zasnął na jej pięciogodzinnym wykładzie o zasłużonych muzykach proagresywnych - Rychu Małoznanym, Zbychu Niszowym i Janie Kowalskim.

Mało kto wie, że zajadle ściga Zamaskowanego. Jej tajną, śmiertelnie rażącą bronią są Superwlepki. Nadejdzie dzień, gdy nakleję mu na czole: ZAANGAŻUJ SIĘ, BO W MORDĘ! - krzyczy.

Życzliwa
wtorek, 23 grudnia 2008
Zobaczymy ich razem!

Dla stworzenia powodu wspólnego zasiądnięcia przy stole w gronie rodzinnym telewizja zorganizowała reality show pt. "Jak oni spędziliby święta, gdybyśmy ich obserwowali". Do udziału zaproszono największe gwiazdy. Liczymy na to, że Miłosława Cyruś powie komplemet Maryś Hiltonowskiej, Zdzisław Deząteski napisze korzystną recenzję Arabelli Bezgustnej, Rastre (czyt. Rastr) miast golfu wdzieje strój świętego Mikołaja, a Zamaskowany Ignorant przemówi ludzkim głosem!

Redakcja kundelka życzy wszyskim czytelnikom (ok. 2 osób, nie licząc redakcji), aby zdarzały im się równie przyjemne anomalia!

Redakcja
Większość wierzy w Zamaskowanego Ignoranta!

Przeprowadziliśmy sondaż, w którym zapytaliśmy pielęgniarki, czy wierzą w istnienie Zamaskowanego Ignoranta. Wiekszość (1,9%) uznała, że tak. Mniejsza część (1,7%), że nie.

96,4% zdecydowło się na opcję "trudno powiedzieć".

Życzliwa
00:00, kundelek-pe-el
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 listopada 2008
Co musiał sprzedawać, żeby zagrać w filmie!?

Zachariasz Afront promuje swój nowy film pt. "Dziewczyna kolegi szefa mojego znajomego". To dla mnie zupełnie nowe wyzwanie. - zapewnia Afront - Dotychczas grałem głownego bohatera w filmach o chłopaku z przedmieścia, który pracuje jako ekspedient w lokalnej cukierni, potem zdaje na politologię, a na czwartym roku rzuca studia, bo odkrywa w sobie talent do tańca brzucha. Tym razem historia została wzbogacona o wątek dziewczyny, której główny bohater nigdy nie poznaje.

Afront znany jest z rzetelnego podejścia do zawodu. Aby wczuć się w rolę ekspedienta, rok przepracował w sklepie. Potwierdzanie transakcji przelewu enterem, szybkie orientowanie się w nazewnictwie różnego rodzaju pieczywa, wydawanie reszty z pięćdziesięciu złotych przy sprzedaży jednej bułki - te wszystkie doświadczenia pomogły mi w konstruowaniu charakteru postaci i zwiększyły jej wiarygodność na ekranie.

Życzliwa
19:45, kundelek-pe-el
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 listopada 2008
Nie ma głowy!

Często słyszy się o wypadkach, kiedy w trakcie retuszu zdjęć gwiazd w pewnym przereklamowanym programie graficznym, niechcący usuwano tymże gwiazdom różne części ciała. Czasami dzieje się odwrotnie, kiedy te części ciała trzeba na zdjęciu dodać. Mało kto wie, że sławny aktor Tomasz Kurs, w wyniku niewłaściwego zawiązania pępowiny przy porodzie, nie ma głowy. Aby wyglądał bardziej naturalnie, na wszystkich zdjęciach wkleja mu się głowę pewnego zupełnie nieznanego nikomu aktora.

Filip Brunelewski


23:16, kundelek-pe-el
Link Komentarze (3) »
Miłosława szaleje z zazdrości!

Miłosława Cyruś nie może przeboleć, że jej dotychczasowy chłopak zostawił ją dla pewnej pięcionogiej modelki. To ohydne z jego strony, że mnie tak po prostu zostawił i to jeszcze dla jakieś pustej i sztucznej dziewczyny! żali się w wywiadzie dla "Nietaktu" zrozpaczona Miłosława. Liczy się wnętrze, a nie ilość kończyn! Czyżby Miłosława miała cztery nerki??

Filip Brunelewski

23:10, kundelek-pe-el
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 17 listopada 2008
Zrobił TO, a ona mu pozwoliła!

Anonimowy czytelnik przysłał nam zdjęcia, na których pies zupełnie nam nie znanej aktorki z serialu, którego w ogóle nie kojarzymy, zrobił kupę na ulicy! Nie zamieszczamy, bo i tak nic na nim nie widać! Prosimy, przysyłajcie równie beznadziejne zdjęcia na nasz adres!

Co roku w Australii przez nieuwagę kierowców ginie sto trzynaście kangurów. Szanujmy prawa zwierząt!

Życzliwa

20:10, kundelek-pe-el
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 listopada 2008
Pokrzyżował mu plany!

Nowy wróg Ź., który z pewnych względów pragnął pozostać anonimowy, już miał popełnić zbrodnię, kiedy nagle przestraszył się ignorancji Zamaskowanego. Nienawidzę go za wszystko, czego nie robi! zwierzył się nam, po czym dodał: Nienawidzę, nienawidzę, nienawidzę!

Henryk Biurklampa

22:20, kundelek-pe-el
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 listopada 2008
Awantura o pomnik!

Bitwa o artystyczny kształt pomnika Zamaskowanego Ignoranta trwa! Rozjuszona Arabella Bezgustna wypomniała Panu Zdzisiowi, że pomimo swoich radykalnych poglądów na sztukę po paleolicie jest on namiętnym kolekcjonerem i znawcą islamskiego portretu realistycznego z V w.n.e. W odpowiedzi Pan Zdzisio zarzucił Bezgustnej, że jej wystawy przypominają plany filmowe z Tomb Raider. Z niecierpliwością oczekujemy na wynik tego estetycznego pojedynku. Chcielibyśmy zapytać o zdanie naszego korespondenta, mgra Magistra Warzywniaka, lecz niestety, jeszcze się nie odnalazł.

Filip Brunelewski

Wreszcie się przyznał!

Na fali koming ałtów, jaką można zaobserwować w ostatnich latach wśród znanych mniej lub bardziej ludzi, Zachariasz Afront, bożyszcze polskich nastolatków, postanowił również się ujawnić. W ekskluzywnym wywiadzie dla "Nietaktu" oficjalnie wyznał, że nie jest gejem. Mamy nadzieję, że jego fani okażą się otwarci, tolerancyjni, i nie odwrócą się od dotychczasowego idola.

Filip Brunelewski

16:39, kundelek-pe-el
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 listopada 2008
Znowu się kłócą!

W związku ze wzrastająca liczbą głosów wyrażających uwielbienie dla Zamaskowanego Ignoranta, rozpoczęły się rozmowy na temat kształtu pomnika ku jego czci. Zdegustowany krytyk sztuki, a zarazem właściciel lombardu Zdzisław Daząteski (dla przyjaciół Pan Zdzisio) stwierdził, że robienie pomnika nie ma sensu, ponieważ i tak będzie beznadziejny. Dodał, iż wielka sztuka skończyła się na malowidłach naściennych w Lascaux i Wenus z Willendorfu. Nie zgadza się z nim Arabella Bezgustna, znana współczesna artystka. Sztuka jako zjawisko efemeryczne istnieje dopiero od dzisiaj, od teraz. Od 15:33. Pomnik powinien ruszać się, zmieniać, wydawać dźwięki, świecić na zielono dzieli się swoją wizją.

Zastanawiamy się, gdzie podziewała się sztuka od czasów prehistorycznych aż do dziś, do godziny 15:33. Zapytaliśmy o to filozofa mgr Magistra Warzywniaka, lecz ten przestraszył się i uciekł.

Życzliwa

wtorek, 28 października 2008
To się rozmnaża?!

Czyżby Maryś Hiltonowska zamierzała się ustatkować?! Na dzisiejszym rozdaniu czekoladowych ciasteczek Maryś publicznie prowadzała się z Krzysztofem Milnowem! Jesteśmy bardzo szczęśliwi - powiedziała Maryś jednemu z dziennikarzy. Jesteśmy razem już tydzień. Jestem pewna, że niedługo weźmiemy ślub. Chciałabym mieć z nim sześcioro dzieci! I to jak najszybciej, najlepiej już w przyszłym roku.

Filip Brunelewski

 
1 , 2